+48 58 345 23 16        laboratorium@mkjradiologia.pl

+48 58 345 23 16

pon.-pt. 8:00 - 16:00

Show

Zestaw prostych narzędzi przeznaczonych do pomiarów w klasycznej tomografii. Może być używany do regulacji grubości warstwy oraz testów ruchu tomografu.

Fantom testowy do kontroli jakości w ucyfrowionej i cyfrowej radiografii.

Fantom ten został zaprojektowany zgodnie z normą NEMA XR21. Ten modułowy fantom wyprodukowany z PMMA składa się z kilku płyt umożliwiających uzyskiwanie różnych grubości fantomu co 25mm, aż do całkowitej grubości 300mm, symulujących różne rozmiary pacjentów.

To urządzenie pozwala wykryć nieprawidłowości w ustawieniu kolimacji i geometrii aparatu o 1 % lub 2% przy odległości ognisko-detektor 1m (FFD), lecz może być też używane przy dowolnej FFD.

Fantom testowy do kontroli jakości w analogowej radiografii i fluoroskopii zgodny z normą DIN 6868-3.

Ten fantom do cyfrowej angiografii subtrakcyjnej (DSA) zgodny jest z zaleceniami Raportu nr 15 AAPM – Komitetu Grupy Zadaniowej Cyfrowej Radiologii / Fluorografii Diagnostycznego Obrazowania Rentgenowskiego.

Fantom Pro-RTG AlphaG to proste urządzenie do sprawdzania geometrii układu R/F: kolimacji / osiowości wiązki oraz położenia i wielkości efektywnego pola promieniowania.

Fantom testowy do kontroli jakości w cyfrowej angiografii substrakcyjnej zgodny z normami IEC 61223-3-3, DIN 6868-150 i DIN 6868-4.

Pozwala na sprawdzenie przylegania ekranów wzmacniających w kasetach rentgenowskich.

Fantom testowy do oceny szczegółu kontrastowego przeznaczony do kontroli jakości w radiologii, szczególnie we fluoroskopii.

Fantom Pro-Alfa może być używany do przeprowadzania akceptacyjnych i podstawowych testów klasycznych rentgenowskich aparatów radiograficznych.

To urządzenie usprawnia osiowanie radiografii oraz centralnej wiązki lampy rentgenowskiej. Zostało zaprojektowane do testowania prawidłowej osiowości siatki w odniesieniu do wiązki centralnej.

Fantom testowy do oceny szczegółu kontrastowego przeznaczony do kontroli jakości w radiografii.

Fantom Pro-Digi jest przeznaczony do testów akceptacyjnych i podstawowych cyfrowych rentgenowskich aparatów radiograficznych.

Fantom szczegółowości kontrastu (CD) umożliwia określenie zarówno szczegółu, jak i kontrastu obserwowanego przez radiologa. Może być stosowany we wszystkich diagnostycznych systemach obrazowania radiograficznego, takich jak fluoroskopia i angiografia. Posiada 225 otworów, które generują delikatne zmiany kontrastu.

Fantom testowy do sprawdzania przylegania ekranu wzmacniającego w kasetach rentgenowskich zgodnie z normą ISO 4090.

Fantom Pro-Fluo jest dedykowany do przeprowadzania akceptacyjnych i podstawowych testów cyfrowych i analogowych aparatów radiograficznych i fluoroskopowych.

Kompaktowy i łatwy w użyciu fantom do oceny efektywności systemów fluoroskopowych zgodnie z zaleceniami Centrum Urządzeń i Zdrowia Radiologicznego (CDRH). Spełnia także zalecenia AAPM, Raport nr 60 „Instrumentation Requirements of Diagnostic Radiological Physics”. Jest zoptymalizowany zarówno do fluoroskopowych lamp podstołowych, jak i nadstołowych.

Urządzenie przeznaczone do testowania kolimacji i osiowości wiązki.

Fantom Pro-Fluo 150 jest dedykowany do testów akceptacyjnych i podstawowych sprzętu radiograficznego i do fluoroskopii zgodnie z nową normą DIN 6868-150.

Fantom testowy do oceny wysoko-kontrastowej rozdzielczości systemów fluoroskopowych.

Show